usetrit-cestovni-pojisteni

Takhle můžete snadno ušetřit na cestovním pojištění

Posted by

Každá dovolená by měla být pojištěna, o tom není pochyb. I když vyrážíte třeba jen na víkend na hory, vyplatí se investovat do cestovního pojištění. Cestovní pojištění není radno podceňovat a rozhodně se vyplatí už jen proto, že nestojí moc a v případě potřeby vám může zachránit zadek.

Tak jak na tom tedy ušetřím?

Cestovní pojištění je možno sjednat u různých dodavatelů. Nejčastěji pro něj zamíříme do pobočky pojišťovny, které se na cestovní pojištění buď přímo specializují, nebo je nabízejí jako jednu z položek mnoha svého portfolia. Ovšem pozor – to, že má společnost ve svém názvu slovo „pojišťovna“ ještě neznamená, že můžete skutečně očekávat nejvýhodnější nabídku. Ve skutečnosti mají pojišťovny své nabídky moc dobře propočítané tak, aby se jim vše vyplatilo, a z kapes zákazníků dokonce často tahají ještě víc, než je nezbytně nutné. Vy jakožto zákazník ale jistě tu nejlepší nabídku chcete, nebo ne?

Komu by se chtělo platit za cestovní pojištění zbytečně moc? Již jsme zmínili, že to nemusí být drahé. A částka, kterou ve výsledku zaplatíte, může být dokonce ještě nižší, než byste čekali. I na cestovním pojištění se totiž dá významně ušetřit. Máte-li tedy na dovolenou omezený rozpočet a potřebujete zkrouhnout výdaje, kde se dá, zkuste některou z následujících možností.

Dejte si načas a při výběru pojištění zkuste chvilku hledat. Vyplatí se to – možná narazíte na skutečně zajímavé slevové akce.

Pro slevu na internet

Hned první radou, kterou se řídí čím dál víc zákazníků, je zamířit pro cestovní pojištění nikoliv do kamenné prodejny, ale raději na internet. Uzavřít smlouvu online nebylo nikdy jednodušší, a třebaže řada z nás chová k takovým metodám stále ještě přirozený respekt, neexistuje žádný důvod, proč zůstávat nedůvěřivý. Celá operace je nejen stejně bezpečná jako podpis papírové smlouvy, ale především mnohem rychlejší a pohodlnější. Vše totiž proběhne bez fronty a dohadování s úředníkem v jeho kanceláři. Za pár minut je hotovo, aniž byste museli vstát od počítače. A co především: na internetu najdete více slev.

Srovnávače cen vám udělají přehled

Na internetu se dá najít leccos. Třeba speciální internetové srovnávače cen, které se v poslední době množí jako houby po dešti a jsou uživateli velmi hojně využívané. Není divu, mohou totiž výrazně usnadnit proces rozhodování při nákupu. Standardně se srovnávače zaměřují na porovnání cen různého zboží, velmi oblíbené jsou však i při výběru služeb a finančních produktů – bankovních účtů, povinného ručení, dodavatele energií nebo právě cestovního pojištění.

Nespornou výhodou těchto online kalkulaček je výrazná úspora času. Umožní totiž po zadání základních údajů vygenerovat během několika sekund kompletní přehled o veškerých možnostech, které se na trhu pojištění v současné chvíli nabízejí, a navíc zákazníkovi navrhnou konkrétní, pro něj nejvýhodnější nabídku. Srovnávač by tedy měl být prvním krokem při výběru pojištění. Ale jeho verdiktu není třeba se držet – to, že vám srovnávač „vyplivne“ jméno konkrétní pojišťovny ještě neznamená, že musíte cestovní pojištění skutečně pořídit právě u ní. Výsledek takové „pátrací akce“ berte tedy spíše jako orientační, a ještě, než definitivně podepíšete smlouvu, vyzkoušejte, zda se jinde nenabízejí lákavější možnosti.

Mezi takové srovnávače patří například:

Srovnávačů můžete využít i pokud chcete ušetřit na mobilním tarifu.

Sleva přímo od pojišťovny

I pojišťovny mezi sebou totiž bojují o klienty a pokoušejí se je nalákat výhodnějšími a lákavějšími nabídkami. Takže slevami se to jenom hemží. A někdy jsou dokonce skutečně výhodné – tedy nenabízejí žádné skryté poplatky ani další zádrhele, kterými už se pojišťovny zase tak nechlubí. Řada pojišťoven nabízí například různé věrnostní programy, v jejichž rámci existuje možnost získat slevové kódy do internetových obchodů. Konkrétní slevu vám také někdy poskytnou finanční poradci, kteří mají s danou pojišťovnou podepsanou smlouvu a odměnou za získání nových zákazníků získávají od pojišťovny provizi.

Doporučený postup je tedy následující:

  1. Vyhledat pomocí srovávače cen výhodné nabídky pojištění
  2. Zkusit kontaktovat pojišťovnu napřímo, zda vám nenabídne ještě lepší nabídku
  3. Pokud ne, můžete bez výčitek sjednat pojištění přes srovnávač, který vás za to často odmění například různými slevami

Jste zkušený cestovatel a víte o lepším tipu či postupu jak získat levnější pojistku? Napište nám ji do komentářů a poraďte ostatním dobrodruhům 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *